CCTV Güvenlik Kamera Çeşitleri

CCTV Dome kamera, CCTV ip Kamera,CCTV Kutu ip Kamera,CCTV Küp IP Kamera,CCTV IR Bullet IP Kamera, CCTV kamera çeşitleridir.

CCTV Dome kamera

CCTV Dome kamera adı verilen kameraların Hızlı Dome Kamera, Kızıl Ötesi Dome kamera (karanlıkta izleme yapılabilen), saldırıya dayanıklı Dome Kamera gibi çeşitleri mevcuttur. Genellikle kapalı alanlarda kullanılan Dome kameralar, yapısı gereği tavan montajına uygun olduğundan montaj ayağı gerekmemektedir. Dome kameraların genel özellikleri arasında; Dijital Zoom (yakınlaşma), özel hayat maskeleme, hareket algılama, OSD menü gibi özellikleri vardır.

CCTV ip Kamera

Bu kamera çeşidinde görüntü network üzerinden aktarılmaktadır. Bu özelliği nedeniyle uzak bölgelerin izlenmesinde kolaylık sağlamaktadır. Farklı protokol ve birçok sistemle uyum içerisinden çalışabilmesi açısından en çok tercih edilen CCTV ip kamera çeşididir.

Kutu ip Kamera

Yakaladığı analog sinyali dijitale çevirerek ethernet bağlantı noktası üzerinden yayın yapabilen kamera çeşidine Kutu ip Kamera denir. Genellikle iç mekan kullanıma uygun olan bu kamera çeşidi dış ortamda kullanılmak istendiğinde zarar görmemesi için uyumlu aksesuarlarla birlikte kullanılmak zorundadır

Küp IP Kamera

Genellikle iç mekanlarda kullanılan bu kameralar, yüksek ses algılama ve çözünürlüğü sayesinde bebek izleme ve hasta takibinde Küp IP Kamera kullanılmaktadır

IR Bullet IP Kamera

IR Bullet IP Kamera, ethernet üzerinden uzaktan izlemeye imkan tanıyan bu kamera çeşidinin çalışabilmesi için elektrik kablolamasına gerek olmamaktadır. Bağlı bulunduğu ethernet üzerinden enerjisini sağlayan kamera, Infra Red (Kızıl ötesi) teknolojisi sayesinde gece kullanımı sağlayabilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir