CCTV Güvenlik Kamera Nedir

CCTV Güvenlik Kamera, kapalı devre kamera sistemleridir. Kamera sisteminin kurulu olduğu lokal bölgeyi kontrolü altına alan, ard niyetli kişileri caydırma özelliğine sahip, İnfrared aydınlatma teknolojisi sayesinde karanlık ortamlarda insan gözünün göremediği görüntü ses ve kayıt tutma özellikleri ile kayıt oynatma ve uzaktan izlemeye ihtiyaç duyulan yerlerde kullanılabilir.

CCTV Güvenlik Kamera Nedir; Türkçe anlamı ‘’Kapalı Devre Televizyon Sistemi’’ olan, İngilizce ‘’Close Circuit TeleVision’’ kelimelerinin baş harfleri alınarak CCTV Güvenlik Kamera tanımlanan kamera sistemidir. İzleme yapılacak bölgelerdeki kamera kayıtlarının herkese açık olmaması ve lokal bir bölgedeki yetkili kişilerin erişebileceği kamera kayıt sistemidir.

CCTV Güvenlik Kamera önceleri deneysel kullanımlar için üretilmiş fakat günümüzde güvenlik sistemleri için geliştirilmiştir. Kullanım alanları oldukça geniş ve yaygındır. Günümüzde suçla mücadeleye karşı etkin rolü azımsanamayacak derecededir.

CCTV Güvenlik Kamera Kullanım Alanları

Şehir izleme sistemleri olarak köprü, yol, kavşak ve trafik lambalarında Tiyatro, stadyum, konferans salonu gibi etkinlik alanlarında Oyun parkları, hayvanat bahçesi, yüzme havuzu gibi alanlarda kazalara karşı tedbir alınmasına. Fabrika, iş yeri ve işletmelerde güvenlik ve performans kontrolünde Toplu taşımalar gibi alanlarda yaygın olarak kullanılmasıyla beraber kontrol ve yüksek caydırıcı özelliğe sahiptir. Kullanım amacı ve kullanıcı ihtiyaçlarına göre CCTV Güvenlik Kamera kullanım alanları farklılıklar gösterir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir