CCTV Güvenlik Kamera

CCTV kamera güvenlik Kamerası olarak da bilinir. Sürekli çalışmaya uygun elektronik donanımla üretilmiş ve standart olarak 75 ohm video sinyali üreten kameralardır. Çoğunlukla CCD, CMOS, DIS gibi sensörlerle üretilirler. Çözünürlükleri TV satırı (TVL, TV Lines) olarak ifade edilir. Günümüzde 600-700TVL modeller mevcuttur. Kameraların genel olarak bağlantı arabirimleri BNC’dir. CCTV kameralar görüntü sinyalini koaksiyel kablo üzerinden aktarırlar. tr.wikipedia.org

Hareket algılama Hareket algılama özelliğine sahip cctv kamera, kendi görüş alanı içinde hareket izlediğinde size bildirim gönderebilir. Bu bildirimler sizi şüpheli etkinlik konusunda uyarabilir, böylece durumu takip edersiniz. Görüş alanı Görüş Alanı, bir cctv kameranın kaydedeceği alanın genişliğiyle ilgilidir. Bu, kaç adet kameraya ihtiyacınız olacağını ve nereye yerleştirileceğini ve ne kadar etkileyeceği sizin için önemlidir. Ses Ses özelliği, fotoğraf makinesinin ses alımını bir mikrofon aracılığıyla, bir hoparlörden ses çıkaran veya her ikisini birden gösterebilir. Her ikisi de olan kameralar interkom olarak ikiye katlanabilir. çözüm Çözünürlük, fotoğraf makinenizdeki görüntünün ne kadar net olacağını belirler. Kameranızın görüntüleri içindeki yüzleri veya öğeleri tanımlamaya çalışırken açıkça görünen bir görüntü çok yararlıdır.

WiFi Yeteneği WiFi özellikli bir kamera, kurulum için çok kullanışlı olabilecek ev ağınıza kablosuz olarak iletişim kurabilir ancak kesilebilir teller bulunmadığından, devre dışı bırakılma konusunda daha az hassastır. Gece görüşü Fotoğraf makinenizin düşük ışıklı ortamlardan ışıksız ışık alanlarına görüntü kaydedebileceği mesafe etkinliğini önemli ölçüde etkileyebilir, çünkü sıklıkla suç faaliyetleri gece ortaya çıkar. Hareket Yatay kaydırma ve / veya eğme yapabilen bir kamera, sabit bir kameradan daha fazla geniş bir alanı kaydedebilir. Bu nedenle, belirli bir alanı gözlemlemek için gerekli toplam kamera sayısını düşürebilir. Maliyetleriniz azalır. Maliyet Açıkçası, bir kamera çok pahalıya mal oluyorsa, korumak istediğiniz eşyaları maliyetten kısmak adına alamıyorsanız, o zaman bir amaca hizmet etmez. Maliyet, her satın alma kararı için bir faktördür.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir