CCTV Kablo çeşitleri ve kullanım alanları

Profesyonel güvenlik kamerası sistemlerinde görüntü kalitesi ve performansın en üst seviyede olabilmesi için özel olarak CCTV kablo kullanılır.

Üst düzey donanımlara sahip olunsa dahi yanlış kablo seçimi görüntülerde veri kaybı yaşanmasına, sistemin tam performans çalışmamasına sebep olur ve doğru kablo tercihi büyük önem taşır, bu nedenle genel olarak koaksiyel kablo tercih edilir.

Koaksiyel kabloların içerisinde genellikle bakır kullanılır. Bakırın düşük direnci sayesinde uzun kablo mesafelerine rağmen veri kaybı minimumdur.

CCTV kablo, CCTV 2 1 kablo, cctv 4 1 kablo fiyat olarak ikiye ayrılmaktadır.

CCTV kablo Nedir

Ufel Bilişim olarak kapalı devre güvenlik kamera sistemlerinde sıklıkla duyduğunuz CCTV kablosu nedir hakkında bilgi vereceğiz. Profesyonel bir kamera sistemi seçerken, mutlaka CCTV kablo ve diğer ekipmanın kalitesini de değerlendiriyoruz. Çünkü doğru CCTV kablo ile istenilen istenilen performansı yakalarsınız. Aynı zamanda ciddi performans alır ve zaman zaman doğacak ciddi güvenlik zafiyetlerinden de uzak kalırsınız

CCTV Kablo Çeşitleri

1. Standart cctv kablosu (1+2 kablo) : – RG59 muadili koaksiyel bileşen ( video sinyali için ) – 2×0.50 mm2 enerji kablosu ( kamera besleme gerilimini taşımak için)

2. Sesli cctv kablosu (1+2+2 kablo) : – RG59 muadili koaksiyel bileşen ( video sinyali için ) – 2×0.50 mm2 enerji kablosu ( kamera besleme gerilimini taşımak için) – 2×0.22 mm2 ses sinyal kablosu ( mikrofon ses sinyalini taşımak için)

Kamera kabloları 50m, 100m, 250m ve 500m rulo veya 500m makara olarak sevk edilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir